Amikor egy üzleti prezentáció szerkezete túlságosan merev (diák követik egymást előre elgondolt sorrendben), nincs lehetőség alkalmazkodni. Az előadóknak minden dián végig kell menniük, mielőtt eljutnának ahhoz a részhez, mely az adott ügyfelet érdekli. Ha azonban dinamikus párbeszédekké változtatja a prezentációit, az elejétől a végéig megtarthatja a közönség figyelmét.
A párbeszédes előadás lehetővé teszi, hogy, ahelyett, hogy diáról diára haladna, egy egységes, szabadon bejárható térben mesélje el történetét, melyben bármilyen útvonalon eljuthat A-ból B-be, C-be, vagy Z-be. A térképszerű elrendezés arra ösztönzi, hogy egymástól függetlenül, a saját tempójában dolgozza fel a történet egyes részeit. Magabiztosabb és felkészültebb lesz tőle, amit a közönség is érezni fog.
Mindegy, milyen jó a tartalom, nem lesz hatása, ha a közönség nem emlékszik rá. Ha tartós benyomást akar tenni, emlékezetes előadást kell tartania. A beszélgetésekre könnyebben emlékszünk, mert közben agyunk aktivitása szó szerint tükrözi beszélgetőpartnereinkét. A tudomány ezt a folyamatot idegi csatolásnak hívja, de az üzletben annyit jelent, hogy értjük egymást.